PROJE ADI :

TÜRK VE İSLAM ESERLERİ MÜZESİ


YAPIM YILI : 2001 - 2002 / 2007
                    

 

İBRAHİM PAŞA SARAYI, 16.YÜZYIL OSMANLI SİVİL MİMARİSİNİN ÖNEMLİ YAPILARINDAN BİRİ OLUP GÜNÜMÜZDE TÜRK VE İSLAM ESERLERİ MÜZESİ OLARAK KULLANILMAKTADIR.

1965 -1983 YILLARI ARASINDA RESTORE EDİLEREK BUGÜNKÜ MÜZE DURUMUNA GETİRİLMİŞTİR. MÜZEDE ÇEŞİTLİ DÖNEMLERDE RESTORASYON ÇALIŞMALARIMIZ OLMUŞTUR.

İLK OLARAK 2000 YILINDA MÜZENİN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA, ÇATI ONARIMI VE ÇATI KURŞUN KAPLAMA İŞİ, SU DEPOSU YAPIMI, İDARİ BÜRONUN İÇ DEKORASYONU VE DIŞ CEPHENİN AHŞAP KAPLANMASI İŞİ, MÜZENİN İÇ AVLU YEŞİL ALANININ VE ÖN BAHÇESİNİN YENİDEN DÜZENLENMESİ, İÇ MEKANLARIN ZEMİNİNE EPOKSİ KAPLANMASI YAPILMASI, MÜZENİN ELEKTRİK VE TRAFO TESİSATININ YENİLENMESİ, ZİYARETÇİ VE PERSONEL WCLERİNİN TASARIMI VE YAPILMASI İLE İLK RESTORASYON ÇALIŞMASI TAMAMLANMIŞTIR.

2002 YILINDAKİ İKİNCİ ÇALIŞMAMIZDA YENİ SERGİ SALONU DÜZENLEMESİ VE YAPIMI , KÜTÜPHANENİN KALEM İŞLERİNİN YENİLENMESİ GİBİ İŞLERLE MÜZEYE HİZMET VERİLMİŞTİR.

2007 YILINDA YAPILAN TEŞHİR VE TANZİMDE, YENİ SERGİ SALONU DÜZENLEMESİ YAPILMASI, ENGELLİ ASANSÖRÜ TAKILMASI, DÖŞEMELERE EPOKSİ YAPILMASI, VİTRİN İMALATI, ELEKTRONİK KAPI TAKILMASI GİBİ ÇALIŞMALARLA MÜZE YENİ SERGİSİ İÇİN HAZIR HALE GETİRİLMİŞTİR.

 

     

   
 

The birth of replica rolex the first quartz watch was around the 1960s. The beginning of uk replica watches the birth of quartz watch, really shocked the watch market. Mechanical watch suffered a similar "catastrophe" catastrophe rolex replica watches, but now we can see in replica watches uk the watch market, the proportion of mechanical watches did not decrease.